Konsept Araçlar Dosyası: Mercedes

Konsept Araçlar Dosyası: Mercedes

Konsept araçlar, genellikle olağanüstü ve yenilikçi tasarımlara sahiptir. Gelecekteki üretim modellerinin tasarım ve özelliklerine yön verebilir. Ayrıca, bu prototipler markaların yenilikçi ve öncü yönlerini göstermeleri için iyi bir yoldur. Bu yazı dizisinde, her ay farklı bir markanın konsept araçlarını inceleyeceğiz. Konsept araçlarını inceleyeceğimiz ilk marka Mercedes. Gelin, OTOMOL ile birlikte bu olağanüstü araçları inceleyelim!


Mercedes CLA Concept


Concept CLA Class, 750 kilometreden fazla menzili, kısaltılmış şarj süreleri, sürdürülebilir malzemeleri ve VISION EQXX'ten aktarılan teknolojileriyle elektrikli bir "hiper otomobil" olarak birçok alanda yeni standartlar belirliyor. Hem de tüm bunları, seri üretim modellere yakın bir gösteri otomobili olmasına rağmen sağlıyor. Konsept otomobiller, uzak geleceğe bir bakış sunan bir “vision” otomobili olmanın aksine bize yarının seri üretimi hakkında fikir veriyor. CLA için de durum farksız değil. 2013'teki lansmandan bu yana iki nesil dört kapılı coupé üretildi. Şimdi ise Concept CLA Class ile Mercedes-Benz'in giriş modelinin elektrikli geleceğine de bir bakış sunuluyor.

Mercedes-Benz Vision One-Eleven


İkonik C 111’den ilhamını alan Mercedes-Benz Vision One-Eleven, son derece dinamik tasarımını ve yenilikçi tam elektrikli sürüş teknolojisini sunuyor. Mercedes-Benz Vision One-Eleven’ın martı kanat kapıları ikonik lüksün geleceği için açılıyor. Bu konsept otomobil, Mercedes-Benz'e damgasını vuran tek-yay tasarımı ve son derece çekici iç mekanı ile inovatif kullanıcı deneyimini, ileri teknolojiyi ve lüks konforu kusursuzca gözlerinizin önüne seriyor.

VISION AVTRVISION AVTR, geleceğin sürdürülebilir lüksünü tanılıyor. VISION AVTR konsepti, Mercedes-Benz tasarımcılarının, mühendislerinin ve trend araştırmacılarının uzak gelecekteki mobilite vizyonunu somutlaştırıyor. VISION AVTR, dünyanın en yenilikçi eğlence markalarından biri olan AVATAR evreni ve dünyanın en değerli markalarından Mercedes-Benz arasındaki olağanüstü küresel iş birliğinin sonucu. VISION AVTR’ın bütünsel konsepti; iç mekan, dış mekan ve UX tasarım disiplinlerini daha önce görülmemiş bir şekilde bir araya getiriyor. Geleneksel bir direksiyon simidi yerine tercih edilen orta konsoldaki çok fonksiyonlu kumanda elemanı, insanın ve makinenin birleşmesini mümkün kılıyor.

Vision Mercedes-Maybach 6 Coupé


Lüks coupé yeniden yorumlandı.

5.7 metre uzunluğundaki Vision Mercedes-Maybach 6 Coupé, Mercedes-Benz’in vizyoner tasarım serisinin ilk lüks coupé’si olarak öne çıkıyor. Kendisi için geçmişin görkemini üzerinde taşıyan çağdaş bir yorum yakıştırması yapılabilir. Oldukça uzun motor kaputu, alçak tavan çizgisi ve 2+2 koltuklu Maybach’ın geriye kaydırılmış kabini, klasik estetik prensipleri başarılı bir şekilde sergiliyor. Teknolojisi ve iç mekanı ise yenilikçi bakış açısıyla geleceği temsil ediyor.

 

Bu yazımızda, Mercedes’in yenilikçi tassarımlara sahip otomobillerini inceledik. Otomobil tutkunları için hazırladığımız listelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin!


 
Lütfen kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. Şifreniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Not: Hatırlatma iletisinin size ulaşmadığını düşünüyorsanız; Lütfen e-posta hesabınızdaki "Spam, Önemsiz, Junk Mail" gibi klasörleride inceleyiniz.